Minolta DiMAGE E223
02.02.2004, sarjast "Mis on karul kõhus?", © 2004 qman@solo.ee

<<< 1 2 3 4 >

Selle materjali mujal avaldamine ükskõik millisel viisil, on ilma autori nõusolekuta keelatud.
Siit pärineva teabe kasutamisega kaasnevate võimalike tagajärgede eest autor ei vastuta.


Minolta DiMAGE E223... Minolta?


Nagu nimi ütleb, võiks tegu olla Minolta tootega, tegelikult on aga tegemist mulle tundmatu Hiina valmistaja toodanguga, mis oli ilmselt piisavalt hea, et sobida Minolta kõige odavamate digitopsikute valikusse ja kanda Minolta silti. Sama kaamera on suuri laineid löönud ka nime all "Trust 770Z PowerC@m Optical Zoom". Nagu viimase nimest lugeda võib, on väga oluline eraldi märkida, et zoom on optiline, mis peaks andma vihjeid, milline on Trusti sildi all müüdavate kaupade valik ja mis sihtgrupile see mõeldud on. See kaamera siin aga kannab Minolta logo ja vaatame seda veidi lähemalt nii väljast kui seest. Ahjaa, lahti ei kiskunud ma teda mitte ainult huvi pärast vaid objektiiv vajas veidi puhastust.


01.jpg
Megapikseleid on 1.92, objektiiv on 3X optilise zoomiga ja kannab kirja "MINOLTA LENS", tõenäoliselt on tegu ainult Minolta läätsedega. Sama kaamera Trust 770Z nime all on varustatud kirjaga "Lens made in Japan".

02.jpg
DiMAGE E223 on täisautomaatne kaamera ja erilisi lisavõimalusi ei paku, sellest ka nuppude vähesus. Plastakna taga on 3,8 cm diagonaaliga LCD ekraan, piksleid 62000, pilt selline noh...pigem kehvapoolne. Kuna pildiotsija on lihtsalt üks auk kuskohast läbi näeb (nii kipub see olema paraku enamusel digitopsikutel, ka mitu korda kallimatel), siis tahad paratamatult pildistamisel kasutada LCD ekraani, see aga hävitab jõudsalt akusid.

03.jpg 04.jpg
Külgedel on mõlemal pool kaks kruvi korpuse kinni hoidmiseks. Päästikupoolsel küljel tavapärased pistikupesad välise toite, videosignaali ja USB ühenduste jaoks ning käepaela kinnitamise koht(tumedam piklik plastdetail). Objektiivi poolse otsa augukeste taga on valjuhääldi.

05.jpg
MADE IN CHINA ei vaja kommentaare, siiski on emotsionaalsete ostude sooritajatele lisatud meeldetuletus, et Minolta on Jaapani firma, osadel puhkudel see ilmselt lohutab. CE logo tähendab "Conformité Européen", mis peaks meile kinnitama, et toode vastab Euroopa Liidu ohutus- ja kvaliteedinõuetele. Plastmassist statiivikinnituse kõrval olev kruvi on üks viiest, mis hoiab kinni korpuse tagumist poolt.

06.jpg
Pealpool on ainult päästik, klõpsu tegemiseks piisav.

07.jpg
Aku/mälukaardisahtel lahti, kaamera toitub kahest AA elemendist, olgu need siis akud või patareid. Viimaseid ei soovita siiski kellegil üritadagi kasutada, nendest imetakse viimane säde uskumatult ruttu välja, odavam on AA akusid kasutada.

08.jpg
Meediaks on Secure Digital või Multimedia Card (SD/MMC). Sisemist flash mälu on 8MB ja ostes on kaameraga kaasa veel 8MB SD kaart.

09.jpg
Selle kaamera omanik oli soetanud juba 64MB kaardi, sest tõesti 8+8MB peale mahub nutuselt vähe isegi 1.92Mpix kaamera puhul. Kollane lüliti on nö füüsiline kirjutamiskaitse(nagu arvuti flopilgi). Asjalik funktsioon tundus kaardi ja sisemise mälu vaheline kopeerimisvõimalus.

10.jpg
Praegusel ajal peaks SD kaarte olema saadaval kuni 512MB mahuga ning ka eri kiirustega. SD vs MMC kaartidest on tavakasutajal oluline teada, et SD on kiirem, natuke paksem ja kallim, sisuline erinevus on siiski märksa suurem. SD kaardi pessa mahub ka MMC ja enamus SD pesaga seadmeid töötab ka MMC kaartidega. Füüsiline kirjutamiskaitse on ainult SD kaartidel. Sisuliselt tehti SD kaart selleks, et asendada MMC, kellel on huvi üksikasjade vastu otsib netist ise.

11.jpg
Sanyo HR-3U 1.2V 2100mAh size AA NiMH akud, hea valik. Hmm, kaamera tahtis justkui 3V toidet aga tundub, et 2 x 1.2 = 2.4V käib ka.

<<< 1 2 3 4 >