Sony CyberShot DSC-P7
25.01.2004, sarjast "Mis on karul kõhus?", © 2004 qman@solo.ee

<<< < 1 2 3 4 5

Selle materjali mujal avaldamine ükskõik millisel viisil, on ilma autori nõusolekuta keelatud.
Siit pärineva teabe kasutamisega kaasnevate võimalike tagajärgede eest autor ei vastuta.


45.jpg
CCD sensor koos kilekaabliga, ka AF'i abituli on samas pundis.

46.jpg
20 jalaga Super HAD CCD sensor, ei hakanud lähemalt uurima aga tõenäoliselt on tegu mõne ICX252, ICX262 või ICX412 kivi variandiga.

47.jpg
Sensor veelgi lähemalt, sensori ümber on pehme vahtkummist tihend.

48.jpg
Nüüd on piisavalt kraami objektiivi küljest eemaldatud, et võiks ta lahti kruvida. Tagumise poole eemale kangutamisega laguneb koost ka asendipotekat liigutav mehhanism.

49.jpg
Sama asi natuke teise nurga alt. Piki valget suurt hammasratast sõidab objektiivi keskmine toru, mille hammasvöö paistab all vasakul. Teiselt poolt haakub sellega võll pisikese valge hammasrattaga, mille keereldes sõidab paremalt poolt vedrupinge all olev valge plastdetail võllil edasi/tagasi, mis omakorda haakub liugurpoteka kahvliga(siin juba eemaldatud), vedades seda endaga kaasa. Nii saab kaamera teada objektiivi asendi. Seda mehhanismi oli täielik piin kokku panna, mitte et ta ei tahtnud kokku minna vaid paistab, et kaamera on tehases kalibreeritud mingite kindlate poteka lugemite järgi suhteliselt väikese marginaaliga ja kui asjad ei sattu täpselt oma kohale tagasi ei hakka ka objektiiv tööle. Välja nägi see nii: objektiiv kokku, ladusid ülejäänud kaamerajupid ka üksteise külge, toide peale, vaatad/kuulad kuidas objektiiv teeb abituid hääli ja liigutusi, uuesti pudinad küljest, objektiiv jälle lahti, keerad seda "tigu" pool pööret edasi ja kõik kordub otsast peale. Selliste asjade puhuks peab kannatust varuma.

50.jpg
Objektiivi tagumine pool lahti, paistab elektrooniliselt juhitav diafragma.

51.jpg
Teleskoop koosneb kolmest torust, milledest omavahel on kinni kiilunud keskmine ja parempoolne(must).

52.jpg
AF lääts ja sinine plastdetail, mis võlli keereldes seda edasi-tagasi juhib.

53.jpg
Objektiiv pilbasteks... taga vasakul on zoomiga liikuv läätsegrupp, selle ees püsti seisab elektrooniline diafragma, paremale jääb objektiivi tagumine pool koos AF läätsega.

54.jpg
Ja siin on süüdlane ise, metalltift, mis pärineb teleskoobi keskmise toru sees olevast august (paremal). Samasugune metalltift on näha ka vasakul pool, kokku on neid torul kolm. Tõenäoliselt kukkumise tagajärjel tuli see tift oma pesast välja ja kiilus ennast kahe toru vahele. Siit edasi pole midagi eriti pajatada, algab pikk ja vaevaline kokkuladumise protsess...

55.jpg
...aga tulemus on pärast selline, kaamera koos ja pilt ees.

<<< < 1 2 3 4 5