Sony CyberShot DSC-P7
25.01.2004, sarjast "Mis on karul kõhus?", © 2004 qman@solo.ee

<<< 1 2 3 4 5 >

Selle materjali mujal avaldamine ükskõik millisel viisil, on ilma autori nõusolekuta keelatud.
Siit pärineva teabe kasutamisega kaasnevate võimalike tagajärgede eest autor ei vastuta.


Järjekordne kukkunud kaamera, ehk tavaline asi...

Vahepeal on palju aega mööda läinud, mille jooksul pole ühtegi uut lahkamist üles riputanud, mis ei tähenda, et ma enam kaameraid ei putitaks, lihtsalt esialgne õhin asju veebi välja panna on üle läinud. Ning pean tunnistama, et mida rohkem kaamerate siseelu näen seda vähemhuvitavaks see muutub...aga see on elus vist iga asjaga nii.

Niisiis, väike kukkunud digitopsik, objektiiv kokku jooksnud ja aparaat pilti ette ei võta...

01.jpg
Sony DSC-P7, mitte-midagi ütlev välimus, tänapäeva mõistes tagasihoidlikud tehnilised näitajad, objektiiv, ekraan, nupud... digitopsik nagu iga teinegi. Analüüsime natuke neid hüüdlauseid mis silma hakkavad. "3.2 MEGA PIXELS" näitab meile, et tootja ise arvab, et see on 3,2 megapikseli kaamera, tegelikult on suurim väljund 2048 x 1536 = 3145728 pikselit, ehk siis 3,14. "Multi Burst" tähendab režiimi, kus kaamera võtab korraga kuusteist 320 x 240 pikseliga kaadrit ja salvestab nad ühe 1280 x 960 pikselise pildina. "Stamina" on nimi Sony enda patarei/akutehnoloogiale ja "MPEG MOVIE HQX" ütleb meile, et saab ka häälega videot teha (320 x 240, 16 fps). Objektiivil on 3X optiline zoom ja 35mm filmikaamerate ekvivalent oleks 39-117mm, ehk õiget lainurka pole. Suurim ava laias f/2.8 ja pikemas otsas f/5.6, mis on siis suht pime juba. All ääres oleva seitsme augukese taga on mikrofon.

02.jpg
Nagu näha on tegemist suhteliselt lihtsa aparaadiga, paar nuppu ja aitab küll. LCD ekraani diagonaal on ca 3,8cm, 123 000 pikselit. Ekraani katab korpuse tagumise poolega ühes tükis olev SONY kirjaga, sinaka vääristusega plastdetail, läbi selle on pilt siiski üle ootuste selge ja kindlasti on see parem lahendus kui ilma kaitseklaasita(no jah, plastmassita, oleks enamus juhtudel õigem öelda) ekraan, mida paljud tootjad harrastavad. Olen selliseid kaameraid päris palju näinud, mille LCD'l seda kaitset pole, mistõttu on ekraan märgatavalt kriimustatud. Enamus juhtudel häirib see silma vaid siis kui LCD on välja lülitatud. All ääres oleva plastluugi taga on pistikupesad toite, USB ja audio/video ühenduste jaoks.

03.jpg
Külgvaade, aku-/mälukaardi sahtli luuk on plast, selle kohal oleva metallnublaka külge käib käepael.

04.jpg
Teine külg, kiri "6X PRECISION DIGITAL ZOOM" on tore loosung, reaalses elus sellest erilist kasu ei sünni.

05.jpg
Kinnikiilunud objektiiv tööasendis, mis muidu peaks kaamera välja lülitamisel ennast täiesti kokku pakkima. Pealpool on neli kruvi, kaks korpuse esimese ja kaks tagumise poole jaoks, poolte vahele jääv tumedam osa on plast ja koosneb kolmest eri detailist.

06.jpg
Alumine pool, jällegi neli kruvi, 2 esimese ja kaks tagumise korpuse poole jaoks. Statiivikinnitus on metallist ja selle august paistab aparaadi sisemus, tundub kahtlane... Vasakul olevate aukude taga on valjuhääldi, kleepeka pealt loeme MADE IN JAPAN (omaette mõtlen, et oleks kõik vaid tõsi, mis igal pool kirjas)...

07.jpg
Akusahtli luuk lahti, paistab aku ja MemoryStick mälukaart, mille kõrval on pisike auguke kirjaga RESET, pintseti otsaga sinna susates tegi reseti küll, unustas kõik kellad/viled.

08.jpg
Li-ion aku, 2,4Wh on ilmselt vähe aga sellegipoolest on tegu ikkagi ehtsa akuga, mida saab laadida ilma teda kaamerast eemaldamata, suur eelis minu jaoks.

09.jpg
InfoLITHIUM, võimaldab seadmel teada saada kauaks energiat jätkub, täht C näitab aku tüüpi Sony nomenklatuuris, ehk sama aku sobib kõikidele sedmetele, mis kasutavad C akut.

10.jpg
Sony MemoryStick MSA-64A,10 kontakti, füüsiline kirjutamiskaitse LOCK kirjaga lüliti näol.

11.jpg
Vahepeal tundus mulle, et MemoryStick'ide mahud jäävadki sinna  32 - 128MB kanti, mistõttu on ta üks jama asi aga hetkel on olemas juba 1GB ja 2GB kaardid mille peale juba üht-teist mahub.

<<< 1 2 3 4 5 >