Nikon Coolpix 775
05.08.2003, sarjast "Mis on karul kõhus?", © 2003 qman@solo.ee

<<< < 1 2 3 4 5 >

Selle materjali mujal avaldamine ükskõik millisel viisil, on ilma autori nõusolekuta keelatud.
Siit pärineva teabe kasutamisega kaasnevate võimalike tagajärgede eest autor ei vastuta.


Protsessor
Toiteplaadi alt tulebki välja protsessoriosa. Jälle on tegu 32'e bitise Fujitsu SPARClite RISC protsessoriga (mudel MB86833), selle kõrval on Fujitsu flash 29LV800TE ja ülevalpool paistab Sanyo LCD kontroller LV4137. Punasega tähistatud kruvi hoiab kinni LCD raami, sinistega on kinnitatud CF kaardi pesa.

LCD raam maas
LCD ekraani hoidev raam.

Proseplaat tagantpoolt ilma LCD raamita
LCD raam eemaldatud, keeran punasega tähistatud kruvid lahti, kilekaabel ka pesast välja ning saabki objektiivi kätte. Tagantjärele ei õnnestu piltidelt leida RAM'i asukohta, võimalik, et RAM on peidus CF sahtli all.

CCD kontroller
LCD raami alt tuli välja 48 jalaga Analog Devices 9848 CCD kontroller.

Objektiivimoodul
Objektiivimoodul tagant vaadates. All ääres on zoomi mootor koos minupoolt joodetud roheliste juhtmetega, punane nool viitab mootori pöörlemisimpulsside lugejale. Sinisega näidatud kohas on andur, millega saadakse teada, kas objektiiv on kokku pakitud asendis. Roheline nool näitab AF'i asendi anduri asukohta, kollane tähistab AF'i mootorit, lillakas nool aga objektiivi eesmisesse ossa mineva kilekaabli ühenduspesa(selle kaudu juhitakse ava). Helesinistega on märgitud kruvipesad, millega objektiivimoodul on CCD sensori külge kruvitud.

CCD sensor plaadil
Protsessoriplaat peale objektiivi eemaldamist. Ümber CCD sensori on jällegi metallplaat, all paremal USB pistikupesa. Siin on täies ulatuses näha ka kahe trükkplaadi vahel olev metallraam.

CCD sensor ligidalt
16 jalaga 2.1 megapikseline CCD sensor on kaetud omapärase kihilise klaasiga, mille servad tunduvad "karvased". Kasutatud filtrimaatriks fotoelementide ees on CYGM(Cyan Yellow Green Magenta). Ümber sensori on mustast vahtkummist tihend.

Kihiline klaas
Pilt on kehvakene aga selgelt on eristatavad neli erinevat klaasikihti, millest kõige paksem on sinaka tooniga.

Objektiivi eesmine osa
Objektiivimoodul käes, teen ta jälle pooleks, see on zoomiajamiga pool taganpoolt vaadatuna...

Objektiivi tagumine osa
...ja autofookuse pool eestpoolt vaadatuna. Punased nooled näitavad zoomi ja AF asendiandureid, sinine viitab zoomimootori võlli otsas olevale kolme labaga "propellerile" (pöörlemisimpulsside tekitaja). Rohelised näitavad kahte objektiivipoolt koos hoidvate kruvide pesasid.

Objektiivi toru
Objektiivi välimine "toru", selle sees keerleb ülejäänu objektiivi esimesest poolest. Rohelisega on märgitud kruviaugud.

Objektiivi sisemised torud
Objektiivi keskmine toru, mis punasega märgitud nagadega sõidab välise toru juhtsiinides. Selle sees sõidab omakorda veel üks toru, milles paiknevad ava juhtimise mehhanismid ja läätsed. Sinise noolega tähistatud väljaulatuv naga on asendianduri teine pool. Ümber toru olev hammasvöö haakub ühelt poolt zoomimootori- ja teiselt poolt pildiotsija hammasrattaga.

Sellele, et objektiiv aeg-ajalt surnud punkti sõitis ja kinni jäi, leidsin lahenduse ja kõik hakkas kenasti tööle, lähemalt sellest rääkima ei hakka... Panin kaamera kokku tagasi ja tegin mõned testkaadrid, tundub, et jälle sai üks aparaat eluaega juurde.
 
<<< < 1 2 3 4 5 >